הדרכת הורים

מהו חלקם של ההורים בטיפול רגשי?

תפקידכם ההורים הוא לתווך לילד או למתבגר את העולם, ללמד אותו על עצמו ועל הסובב אותו ולתת לו כלים על מנת להכינו לחיים ולעצמאות בצורה הטובה ביותר. כל גיל מעלה אתגרים, דילמות והתלבטויות שונות לגבי דרכי ההתנהגות, התגובות והפעולות שכדאי לנקוט.

 

כחלק מהטיפול בילדכם, נקיים מפגשי ייעוץ הורי, או הדרכה הורית. מפגשים אלו הם למעשה תהליך של התבוננות בדפוסים הקיימים וחשיבה משותפת לגבי שינוי.

היעזרותכם במטפלת כגורם חיצוני, עשויה להאיר את הדברים באור שונה, ולספק נקודות מבט ופעולות שמסייעות לילד, לכם ההורים ולקשר שבניכם. בייעוץ אספק כלים מעשיים אותם תוכלו ליישם בהתנהלות היומיומית בבית.

 

הורים עשויים להיעזר בייעוץ כאשר הם נתקלים באתגרים בהתמודדות עם קשיים רגשיים והתנהגותיים של ילדיהם. הקושי עשוי להיות של הילד, אז ההורים זקוקים לכלים בכדי לסייע לו, הוא עשוי להיות של ההורה ומתוקף כך להשפיע על הילד, הוא עשוי להיות נעוץ בקשר ובאופן התקשרות בין ההורה לילד, או לנבוע מחוסר תיאום או חוסר הסכמה על דרך פעולה בקרב זוג ההורים. הייעוץ מסייע בהבנת הקושי ובהתאמת דרך הפעולה.

 

בין הסיבות בגינן הורים פונים לייעוץ:

צורך בסיוע בהתנהלות הורית עם קשיי קשב וריכוז של ילדם

סיוע בחיזוק ביטחון עצמי של הילד והעצמה

סיוע בהקניית מיומנויות חברתיות לילד

סיוע בביסוס וחיזוק סמכות הורית וגבולות מול ילדיהם

חיזוק התקשורת והקשר החיובי של ההורה עם הילד

סיוע בהתמודדות עם משבר במשפחה

קבלת כלים מעשיים לפעולה

איך זה מתבצע?

את מפגשי הייעוץ אני מתאימה לכל הורה על פי הצרכים והרצונות שמעלה. ייעוץ הורי עשוי להיות נקודתי בקשר לדילמה שלגביה אתם ההורים מרגישים זקוקים להכוונה, והוא עשוי להיות סדרה של מפגשים כשמטרות הטיפול מצריכות תהליך ארוך טווח, או כאשר המוקד הוא הקשר והתקשורת שביניכם לבין ילדיכם.

 

הדרכת הורים עשויה להינתן כחלק מטיפול בילד, כטיפול דיאדי (טיפול משותף של הורה וילד) או כייעוץ נפרד להורים בלבד. 

 

© 2023 by Alison Knight. Proudly created with Wix.com